forum

Anketa - Ravna daska ...

Podijeli:
Obavijesti
Obriši sve

Koji vam je najdraži? Zašto? Anketa je kreirana 29. decembra 2020

Anketa - Ravna ploča ili kutija za rezonancu?

Stranica 2 / 2
GreenLarry
(@greenlarry)
Ugledni Kalimbist

@admin

Jedan za gledanje sa isključenim zvukom!

odgovorcitat
Objavljeno: 31 12:2020
Nataliya dopao
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba admin

@greenlarry Pretpostavljam da to puno vole memovi mlađih generacija! Izvinjavam se ^^ i nadam se da ste nešto naučili 

Vlasnik kalimbera.com i KalimbaForum.com:

odgovorcitat
Pokretač tema Objavljeno: 31 12:2020
kalimba_bee
(@kalimba_bee)
Aktivan kalimbist

Na kraju, rezonantna kutija bi bila moj izbor za zvuk. To je zemljani, okrugli zvuk koji se može čuti u sobi s drugim akustičnim instrumentima.

Vrijedno je reći da postoji širok spektar kvaliteta kutijastih kalimbi. Mrtvi zupci SU najgori! Imam tu sreću da mogu reći da su gotovo sve moje kalimbe Hugh Tracey (također imam nekoliko Gecko-a i slične kvalitetne instrumente kupljene na Amazonu), prilično skupe, ali vrijedne svake pare. Afrički instrument izrađen od prekrasnog afričkog drveta proizveden u Africi. Oni su u igri duže od svih, i to se vidi.

Za kupnju proračunskog instrumenta, isprobavanje nove marke ili riskiranje zubaca, vjerovatno bih stavio okladu na ravnu ploču.

odgovorcitat
Objavljeno: 31/12/2020 7:55
Nataliya dopao
YnasWorld
(@ynasworld)
Moderator foruma Moderator

Volim da svi moji zupci rade pa mi se više sviđa ravna ploča.

odgovorcitat
Objavljeno: 08 01:2021
Nataliya dopao
PensionsPosse
(@pensionerposse)
Ugledni Kalimbist

Kao prvo, isprobaću Kmise sa zvučnom kutijom, (upravo sam ga danas naručio).

odgovorcitat
Objavljeno: 08/02/2021 4:14
Nataliya dopao
Aslya
(aslya)
Pouzdani Kalimbist

@pensionerposse Zanimljivo! Ne znam ovu marku, ali izgleda lijepo 🙂 Prekriženi prsti za brzu isporuku 🤩 

odgovorcitat
Objavljeno: 09 02:2021
PensionsPosse
(@pensionerposse)
Ugledni Kalimbist

Kmise proizvodi raznovrsne muzičke instrumente razmjerno dobrog kvaliteta, imam dvije njihove hromatske harmonike, a neki moji prijatelji s mog foruma ukulele kažu da su i njihove uke prilično dobre za novac.

(Nadam se da neće stići s 'mrtvim zupcima' kao što su neki od vas nažalost imali od svojih kupovina.)

odgovorcitat
Objavljeno: 09 02:2021
Nataliya dopao
PensionsPosse
(@pensionerposse)
Ugledni Kalimbist

Moj Kmise (šupljih 17 zubaca) je upravo stigao, raspakirao je i isprobao note, samo jedna u krajnosti ne zvuči dobro, (ali hladno je, pa bi to moglo biti dio, ipak je odmah trebalo da krene ). 😉 

odgovorcitat
Objavljeno: 13/02/2021 2:00
Nataliya dopao
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba admin

@pensionerposse I to ponekad dobijemo - čak i ako odjeknu kad ih pošaljemo. Mislimo da je to zbog promjena temperature tijekom isporuke. Pustite ga da se odmori na sobnoj temperaturi neko vrijeme, a zatim ga pokušajte ponovo podesiti - ovo ih obično popravlja.

odgovorcitat
Pokretač tema Objavljeno: 13/02/2021 4:57
FrankV
(@frankv)
Aktivan kalimbist

Puno sam čitao o ravnim daskama i šupljim kalimbama i pristao za ravne daske.

Sviđa mi se način na koji možete igrati tiho, posebno zato što obično vježbam rano ujutro kad supruga još spava. I kao što je moj djed govorio: „neka žene u snu lažu“ 😮 

odgovorcitat
Objavljeno: 25 02:2021
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba admin

@frankv Tvoj djed ne može biti mudriji - moram mu to dati.

Na kojoj vrsti ravnih dasaka vježbate? izgleda vrlo zanimljivo 

odgovorcitat
Pokretač tema Objavljeno: 25/02/2021 10:13
FrankV
(@frankv)
Aktivan kalimbist
Posted by: @admin

@frankv Tvoj djed ne može biti mudriji - moram mu to dati.

Na kojoj vrsti ravnih dasaka vježbate? izgleda vrlo zanimljivo 

To je domaća kalimba.

Zupci su naručeni sa Amazona, a drvo je borovo. Naručio sam lijep komad hrasta jer sam na mreži pronašao da tvrdo drvo daje bolji zvuk. Ali kad je stigao, imao je veliku pukotinu. Nisam želio čekati da stigne novi, uzeo sam malo borove šume koju sam ležao i napravio kalimbu. Da li su drvo i ptice slikali pirografijom (još jedan moj hobi) i umrljali drvo.

Moram reći, za početnike, to ne zvuči tako loše. Uprkos mekom drvetu

odgovorcitat
Objavljeno: 26 02:2021
GreenLarry
(@greenlarry)
Ugledni Kalimbist
Posted by: @karinvdb

@alpobc Mislim da to ne bi uspjelo. Nisam stručnjak, ali osjećam da je razlog što šuplja kalimba ima problema s visokim notama / vanjskim zupcima pogotovo taj što se previše približite rubu, šuplja kutija je ono što odjekuje i koja najbolje djeluje u sredini. 

Ne, vjerujem da vanjske note ne rezoniraju toliko jer su note mnogo veće. Više tone ne zvone tako dugo kao niže tone na bilo kojem instrumentu.

odgovorcitat
Objavljeno: 30/01/2022 9:24
Stranica 2 / 2
Podijeli: