forum

Podijeli:
Obavijesti
Obriši sve

Šta trebam znati o kalimbi?

kuri
 kuri
(@kuri)
Novi Kalimbist

Hej,

Gledao sam puno video zapisa o instrumentu i mislim da je stvarno lijep. Ali nikada nisam svirao na instrumentu i zato ne znam ništa o kalimbi i instrumentima uopšte.

Zato sam htio postaviti nekoliko pitanja. 🙂

- Koje su tačno razlike između ravne ploče i rezonantne kutije? Je li kutija glasnija ili zvuči bolje?

- Postoje li neke druge važne razlike / vrste kalimbi?

- Da li Kalimba zaista zvuči kao u mnogim video zapisima ili je nekako snimljena putem ove veze na računaru? Jer zvuk uvijek zvuči tako savršeno? Ne znam...

- Gdje mogu naći materijal za učenje? Po mogućnosti na njemačkom, nažalost ne znam čitati bilješke.

MfG Kuri

citat
Pokretač tema Objavljeno: 13/04/2021 11:17
Nataliya dopao
košara
(@basket)
Ugledni Kalimbist

Zdravo, lijepo je što ste ovdje.

da, razlika između šupljeg i ravnog uglavnom je u volumenu. Zatim postoje razlike u raspoloženju, pripazite da ne koristite pimatonsku podešenu kalimbu ako želite svirati pjesme.

Da, pravilna kalimba zvuči zaista sjajno. Kod jeftinih obično imate problem što se dvije vanjske lamele ne ljuljaju dobro i zato su dosadne ili što uopće ne proizvode nikakav zvuk. Ali za početak i pokušaj potpuno je dovoljno. Budući da su Kalimbe tovarne životinje, ionako se vrlo brzo razmnožavaju. 

Trenutno udžbenik Conny Sommer mogu preporučiti samo kao nastavni materijal na njemačkom jeziku. 

Napisaću vam još jedan PM

Pozdrav iz Saskije

odgovorcitat
Objavljeno: 26 04:2021
Nataliya dopao
Podijeli: